3 روش گرفتن هالتر در اسکوات از جلو

نویسنده : admin

1

زمان مطالعه : دقیقه
نکاتی با آقا و خانم تن آزما

22آگوست2021|30: 19

گرفتن هالتر در اسکوات از جلو

انواع گرفتن هالتر در اسکوات از جلو

 

اسکوات یا اسکات چیست؟

اسکوات یا اسکات حرکتی است چند مفصلی که عضلات چهارسر ران ، عضلات پشت، عضلات سرینی (باسن)، عضلات شکم و عضلات همسترینگ (پشت پا) را درگیر می‌کند.

 

اسکوات از جلو یا اسکات از جلو

اسکوات از جلو تمرینی موثر و مناسب جهت تنوع بخشیدن به برنامه ورزشی و بدنسازی روزانه شماست.

این تمرین با کاهش فشار از روی عضلات پایین کمر، خستگی و درد ناشی از تمریناتی نظیر اسکوات پشت و ددلیفت را از بین می‌برد. این تمرین ساده یکی از محبوب‌ترین تمرینات مربوط به عضله چهار سر است و تعادل و انعطاف‌پذیری ورزش‌کار را به چالش می‌کشد.

عضله‌ مستقیم تحت هدف در این حرکت عضلات چهار سر ران می‌باشد. سپس عضلات باسن و همسترینگ تحت فشار قرار میگیرند. ستون فقرات نیز نقش ثابت کننده را در این حرکت دارد و از عضلات مرکزی بدن نیز کمک گرفته می‌شود.

 

در حالی که اسکوات از پشت فقط یک روش گرفتن هالتر دارد ولی اسکوات از جلو ، بسته به راحت تر بودن افراد در اجرای آن، روش های گرفتن هالتر گوناگونی دارد

انواع گرفتن هالتر در اسکوات از جلو

انواع گرفتن هالتر در اسکوات از جلو

1️⃣ روش Front Rack

◀️ این یک روش سنتی گرفتن هالتر می‌باشد. به عنوان مثال برای اجرای حرکت کلین در وزنه برداری المپیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. هالتر بر روی شانه ، آرنج ها رو به جلو و نوک انگشتان زیر هالتر قرار دارد.

شما نباید هالتر را با تمام دست خود نگه دارید.

the front rack

2️⃣ روش Cross Grip

◀️ هالتر بر روی شانه قرار دارد. بازوها بصورت ضربدری در جلو بدن بوده و هر دست بر روی شانه مخالف قرار دارد. تا آنجایی که می‌توانید باید در طول مسیر پایین رفتن ، با بالا نگه داشتن آرنج، هالتر را بر روی شانه خود ثابت نگه دارید

the cross grip

3️⃣ روش Front Rack & Straps

◀️ این روش اساسا همان روش ۱ است ولی باید از یک بند نیز استفاده شود. این روش غالبا توسط کسانی استفاده می‌شود که با اکستنشن ( ثابت نگه داشتن ) مچ در طول حرکت مشکل دارند.

front rack + straps


تهیه و تنظیم:تن آزما

 


در ادامه بخوانید2 روش اجرای لانج با هالتر

اسکات از جلو

 


برای دریافت برنامه تمرینی و غذایی وارد لینک زیر شوید
سامانه هوشمند تن آزما

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *