تحلیل مسیر صحیح حرکت شنا

نویسنده : admin

1

زمان مطالعه : دقیقه
نکاتی با آقا و خانم تن آزما

16Jan2021|02: 13

تحلیل حرکت شنا

تحلیل حرکت شنا

حرکت شنا یا پوش آپ یکی از موثرترین تمرینات مبتنی بر وزن بدن بوده و برای تمرین کردن در خانه بسیار حیاتی و سودمند است.

این حرکت، حرکتی کاربردی برای کل بدن است که برای افزایش قدرت و همچنین درگیر کردن هسته بدن و پایین تنه به کار می رود. از آنجا که شنا یک ورزش قدرتی با وزن بدن است آن را می توانید هر جایی که دوست داشتید انجام دهید با انواع و اقسام مدل هایی که دارد.

اگرچه حرکت شنا یک حرکت نسبتا ساده بنظر می‌رسد ولی نکات ریزی وجود دارد که می‌تواند این حرکت را موثرتر کند، یکی از روشهای بهبود کارایی حرکت شنا ، تنظیم مسیر بدن در هنگام انجام حرکت است.

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که باید مستقیم به سمت پایین بروند، در صورتی که بدن شما باید از دستتان جلوتر رفته و به پایین بروید. ( مثل حرکت پرس سینه)

تحلیل حرکت شنا

اگر نمی توانید این حرکت را اجرا کنید این 3 کار را انجام دهید

1- شنا را روی زانوها تمرین نکنید

شنا رفتن روی زانو، یک شنای ضعیف است. از روی زانوها بلند شوید.

گرچه این نوع هم وقتی دارید حرکت را بارها تکرار می کنید، می تواند موثر باشد، اما در بالابردن استقامت جایگاهی ندارد. پس به جای اینکه شنا رفتن را از روی زانو شروع کنید، شنا را به کمک سطوح مرتفع امتحان کنید ( اپن آشپزخونه هم خوب است).

شنای شیب دارهم می توانید انجام دهید، سطحی را پیدا کنید که نزدیک زمین باشد و شنا بروید (مثلا نیمکت و جعبه و ..).

 

2- برای بهتر انجام دادن شنا از تکیه گاه استفاده کنید

یکی از تکنیک های عالی برای اینکه شنای بیشتری بروید استفاده از Bosu (توپ گنبدی شکل) یا چیزی شبیه پایه است. حرکت را با سطح صاف Bosu شروع کنید، با دست ها دو طرفش را نگه دارید و پاهارا به سمت بیرون ببرید و روی پنجه حالت شنا رفتن داشته باشید، سپس سینه را آنقدر پایین می آوریم که به سطح Bosu نزدیک بشود.

شیب محدودی که با استفاده از Bosu حاصل میشود، اجازه میدهد به راحتی حرکت را تکرار و تکرار کنید. اگر با شنا رفتن به مچ دستتان فشار می آید، می توانید روی دمبل این حرکت را امتحان کنید تا از فشارش کم شود.

 

3- حرکت پلانک را زیاد انجام دهید

برای بهتر انجام دادن شنا می توانید حرکت پلانک را تمرین کنید. پلانک نقش مهمی در شنا رفتن بازی می کند. با بهتر کردن پلانک ، قدرت و استقامت شما در شنا رفتن افزایش پیدا می کند. آغاز حرکت، با قرار دادن کف دست ها بر روی زمین، کمی دورتر از سرشانه است. پنجه ها را محکم روی زمین قرار دهید ، در چهار سر ران فشار ایجاد کرده و بخش انتهایی بدن را ثابت نگه دارید. ستون فقرات را ثابت و سر و گردن را در یک راستا قرار دهید. با 20 ثانیه آغاز کنید و روزی 10 ثانیه به آن بیافزاید. ( تا به یک دقیقه برسید.)

از شنا رفتن فرار نکنید. چون یکی از موثرترین حرکات ورزشی برای قدرت بدنی، سوزاندن کالری و عضلانی کردن کل بدن است.

تهیه و تنظیم:تن آزما

 

[su_note note_color=”#5abf5d” text_color=”#000000″ radius=”18″]

در ادامه بخوانید: ۳ نوع مختلف حرکت شنا

[/su_note]

Your email address will not be published. Required fields are marked *